Guardó al Mèrit Educatiu

Com sabeu, el nostre centre fa anys que rep la visita de l'associació sense ànim de lucre HC Segunda Oportunidad que, juntament amb el SEM, organitza tallers de reanimació pels alumnes de cicles i, aquest curs, també d'ESO i Batxillerat, gràcies a la coordinació duta a terme per la professora Judit Giménez.


Aquesta col·laboració i l'interès que sempre ha mostrat el nostre centre per la formació en aquest àmbit, ens ha fet mereixedors del guardó al Mèrit educatiu que, per tercera vegada, ha concedit aquesta associació. el premi ha estat entregat pel Dr. Manel Cerdà, president del Consell Català de Ressuscitació al director del nostre centre, el Sr. Andreu Varela.

Ens va acompanyar el Carlos Aldecoa, a qui ja coneixeu per haver protagonitzat l'anterior notícia relacionada amb l'Associació: va salvar un company gràcies al que havia après en aquests tallers i l'assignatura de Primers Auxilis de CAI.


Us deixem l'enllaç a la notícia i fotos dels tallers:

http://www.ccr.cat/Noticies/L-Associacio-HC-Segunda-oportunidad-lliura-un-guardo-a-l-IES-Flos-i-Calcat

https://hcsegundaoportunidad.blogspot.com.es/2017/03/galardon-al-merito-educativo.html


Comentaris